Hodowla Owczarków Niemieckich
O hodowli
Zdjęcie - Patryk z żoną Anetą i synami
logotyp Waldfurter-Wald
zdjęcie wystawowe Lex vom Waldfurter Wald

Hodowla vom Waldfurter-Wald to dzieło stworzone z wielkiej pasji do owczarków niemieckich. Już od najmłodszych lat tętniło we mnie wielkie zamiłowanie do psów. W moim domu zawsze były owczarki niemieckie lub psy podobnej rasy. Jako młody chłopak nie posiadałem niestety wystarczająco dużo funduszy, by móc pozwolić sobie na spełnianie marzeń, jakim wtedy było posiadanie psa z rodowodem. Na szczęście moja pasja i marzenie spełniły się… Nie jestem właścicielem jednego cudownego owczarka, a całej hodowli, z której jestem bardzo dumny. Pasję do tych niesamowitych zwierząt odziedziczyli po mnie moi synowie, którzy od najmłodszych lat pomagają, ćwiczą i szkolą ze mną owczarki oraz troskliwie się nimi zajmują.

 

Hodowla psa rasowego to długotrwały proces, który wymaga od hodowcy zaangażowania, pasji oraz odpowiedzialności. Staram się w jak największym stopniu troszczyć się o każdego psa, który jest pod moją opieką. Szczególnie zwracam uwagę na aspekty zdrowotne moich czworonożnych podopiecznych. Pilnuję aby wykonywane im były szczegółowe badania diagnostyczne:  prześwietlenie RTG w kierunku dysplazji stawów łokciowych i biodrowych, badania DNA, badania kręgosłupa LÜW, OCD, a także pod kątem DM. Aspekty zdrowotne są bardzo ważne, lecz mój ideał owczarka niemieckiego, to pies zdrowy, który posiada charyzmę, charakter i piękno. Owczarki z mojej hodowli to psy z dużym temperamentem oraz wzorową kondycją psychiczną i fizyczną.

 

zdjęcie Lex vom Waldfurter-Wald
Owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki jest psem średniej wielkości, o wydłużonej oraz zwartej sylwetce, dobrze umięśnionym i suchym.

CHARAKTER:

Powinien być zrównoważony, pewny siebie, oddany właścicielowi, łagodny (o ile nie zostanie sprowokowany), czujny i łatwy do wyszkolenia. Cechy te, połączone z odwagą, ciętością i twardością charakteru, czynią z niego dobrego psa do towarzystwa, obrońcę, stróża, psa policyjnego i pasterskiego.

PROPORCJE:

Wysokość w kłębie: pies – 60-65 cm, suka 55-60cm. Długość tułowia jest o 10-17% większa od wysokości w kłębie.

źródło: ZKWP

więcej
kilka zdjęć
ozdobna brama wejściowa do hodowli
szkolenie psa - Daniel z Nero
trening psa
wybieg dla psów
pies wykonany z krzewu tui
trening psa
Altana przy wejściu do hodowli
plac szkoleniowy
więcej
księga gości
[gwolle_gb]
nasz zespół
Patryk Giele

Patryk Giele

założyciel hodowli

Aneta Giele

Aneta Giele

Żona Patryka

Daniel Giele

Daniel Giele

Opieka i szkolenia

Wiktor Giele

Wiktor Giele

Opieka i szkolenia

Dawid Giele

Dawid Giele

Opieka i szkolenia

napisz do nas

Jeśli masz pytania dotyczące hodowli i wychowania psa, chciałabyś/chciałbyś  zakupić szczeniaka lub też masz pytania dotyczące szkolenia psa, nie wahaj się – skontaktuj się z nami!

Dawid z Danielem i suką Jean
hodowla owczarków niemieckich Patryk Giele

RODO

14 + 1 =

Przechód 231
48-317 Przechód

 

tel. + 48 511 390 480
tel. + 48 690 434 999
p.giele@waldfurter-wald.pl